КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ І ПЕРЕКЛАДУ

Цього року трієчникам дали шанс стати лікарямиЦього року прохідний бал на медичні спеціальності не збільшуватимуть. До питання встановлення 150-бального порогу на медичні спеціальності повернуться перед наступною вступною кампанією, повідомили у міністерстві освіти і науки України.

«ЗНО найбільш успішний приклад реальної боротьби із корупцією в історії України. Років 10 тому студенти вступали в переважну більшість вузів із конвертами. На сьогодні завдяки ЗНО цю практику, на щастя, вдалося викорінити. Але питання в тому: що відбувається в самих навчальних закладах? Ми розуміємо, що в багатьох вузах, особливо медичного профілю, і далі панує корупція», — розповідає Gazeta.ua викладач Києво-Могилянської академії, радник міністра освіти Михайло Винницький.

Якщо до вищих навчальних закладів допускатимуть будь-кого корупція лише процвітатиме, впевнений радник.

«Слабкі студенти навчатимуться не добросовісно. Очевидно, що вони матимуть спокусу купувати собі заліки і екзамени. Так ми ще на довгі роки затримаємо культуру корупції у вишах. Нам треба викорінювати більш слабких студентів, щоб разом із ними викорінювати корупцію з цих закладів», — впевнений Михайло Винницький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарями мають ставати кращі з кращих, а не трієчники Супрун

Потрібно не просто нарікати на низький рівень освіти в Україні. Варто орієнтуватися на кращі приклади освітніх реформ та концепцій.

«Це — приклад боротьби двох концепцій. Концепція північно-американська каже: до медичної освіти мають потрапляти реально найкращі, бо це професія, яка має справу з людським життям. Інша концепція, яка сьогодні панує в континентальній Європі дозволяє фактично 93% випускникам шкіл йти у вищі навчальні заклади. Відбору практично не має. Проте там є чесні виші, в яких на 1-2 курсі відбувається відбір і відсіювання слабких. У нас цієї чесності на рівні університетів нема, тому потрібно відбирати кращих на вході на рівні ЗНО», — впевнений викладач.

Раніше мінімальний прохідний бал абітурієнтів на медичні спеціальності досягав 103 бали. Норму про встановлення мінімального балу 150 для всіх сертифікатів затвердили 24 квітня цього року. Тоді внесли зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України 2017 року. Та напередодні вступної кампанії народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський підняли питання скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «стоматологія», «медицина», «фармація, промислова фармація» та «педіатрія». І минулого тижня цю норму таки скасували.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share