КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ І ПЕРЕКЛАДУ

Archive for the Новини освіти Category

Як обрати дітям подарунок на День Святого Миколая

День Святого Миколая християни відзначають  19 грудня. І особливу радість він приносить дітям, бо Святий Миколай вважається їхнім покровителем. Що подарувати дитині на це свято?

Згідно з традиціями, цього дня в європейських країнах на дітвору чекають подарунки. Але це не щось грандіозне і велике, а приємні дрібниці, солодощі та веселе свято.

Вважається, що тільки слухняні і хороші дітки отримають подарунки від Миколая, а ті, хто погано поводився – отримають у подарунок різки та розчарування. Але це буде точно не ваша дитина, чи не так?

Що ж подарувати дитині на День Святого Миколая?

Солодощі . Яка дитина не любить солодке? Мабуть, такого малюка знайти просто нереально. Мами намагаються не зловживати цукерками в щоденному житті, то чому ж не послабити строгі правила у святковий день. Тим паче, що навіть серед солодощів можна завжди знайти ті, що не тільки не нашкодять дитині, а навіть будуть корисні!

Навіть якщо мама купує готові солодощі дитині, варто уникати яскравих цукерок, у них дуже багато барвників, також важливо читати інформацію на упаковці. Склад цукерок розповість сам за себе. Якщо там надто багато добавок і емульгаторів, відмовтеся від таких солодощів.

При виборі шоколаду бажано купувати той, що розроблений спеціально для дітей. У ньому буде багато молока і мало самого шоколаду, який може збудливо діяти на нервову систему дитини.

Те саме стосується і напоїв. Не треба купувати солодку газовану воду або розчинний яскравий напій, краще вибрати смачний фреш і натуральне морозиво!

Емоції в подарунок. Що найважливіше в подарунку? Задоволення від нього! Це може бути не просто довгоочікувана річ, але й подія. Наприклад, похід у кінотеатр на довгоочікуваний мультфільм, дитяче свято з друзями в затишному кафе, похід на циркову виставу або в зоопарк! Батьки завжди знають напевно, чого б хотілося дитині найбільше в цей час. Тож варто просто «підслухати» її бажання і подарувати їх на День Святого Миколая!

 

Джерело

Share

У Дрогобицькому педагогічному університеті відбувся конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття»

Нещодавно у стінах Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбувся Х-й ювілейний Всеукраїнський Відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття», який об’єднав учасників із різних куточків України, представників Білорусії та Литви у сольному та ансамблево-оркестровому виконавстві.

Програма конкурсу включала:

 • ХІ-у міжнародну науково-практичну конференцію «Народно-інструментальне мистецтво на зламі ХХ – ХХІ століть»;
 • концерти за участі лауреатів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Павла Гільченка (Львівська ССМШ-І ім. С.Крушельницької, клас Я.Олексіва) та Ігоря Дмитрука (Львівська НМА ім. М.Лисенка, клас доц. С.Карася) а також членів журі – заслуженого артиста України, маестро Володимира Мурзи (Одеса) та дуету у складі заслуженого артиста УкраїниІгоря Саєнка (баян) та всесвітньовідомої скрипалькиМирослави Которович (Київ);
 • майстер-класи професора Володимира Мурзи;
 • гала-концерт переможців конкурсу та участі у ньому дуету у складі співголови журі Ігоря Саєнка (баян) та Мирослави Которович (скрипка) й самого Ігоря як соліста-баяніста.

Передувало відкриттю пряме включення на каналУкраїнського радіо «Культура» де о 14.00 у прямому ефірі своїми враженнями про конкурс поділились голова журі Володимир Мурза (Одеса) та члени журі Ігор Саєнко (Київ) та Ярослав Олексів (Львів). Відтак, до складу журі також увійшли Сергій Карась (Львів), Віктор та Юрій Чумак й Сергій Максимов (Дрогобич), Сергій Пелюк (Запоріжжя), Анатолій Нікіфорук (Хмельницький).

Із вітальними промовами до учасників та гостей конкурсу виступили: проректор університету, професор Микола Пантуюк; директор інституту музичного мистецтва, професор Степан Дацюк; голова журі, професор Одеської національної музичної академії ім. А. Нєжданової Володимир Мурза; співголова журі, художній керівник Квартету баяністів імені Миколи Різоля Національної філармонії України Ігор Саєнко; викладач-методист Гімназії мистецтв ім. С. Сондецкіса у м. Шяуляй (Литва) Маріте Маркєвічєне.

Інформаційна підтримка конкурсу «Візерунки Прикарпаття» – Перший канал Національного радіо та телебачення «UA:Перший», Українське радіо «Культура», портал академічних конкурсів України «Music-Review Ukraine».

Наші результати:

Диплом ІІІ ступенядует акордеоністів: Бобітко Юрій та Собіль Іван (клас старшого викладача Валерія Шафети).

Диплом з відзнакоюдует баяністів: Медвідь Іван та Близнюк Микола (клас доцентів Марченка Євгена Миколайовича та Фрайта Івана Васильовича).

Андрій Куцик, спеціаліст відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю

Джерело

Share

Куди піти на вихідних 16-17 грудня

celebrationУ Києві пройде зустріч, на якій можна буде відтворити все, що у тебе на душі. Musthave з собою: білий та кольоровий папір, кілька журналів та бажання творити. А в неділю Хвлв як завжди влаштовує щосб неординарне ‒ цього разу це джаз-вечір.

На цих вихідних в Одесі акцент буде на інтелектуальних іграх. На твій вибір: Quiz Night або Іграріум. А у Львові відбудеться благоднійний ярмарок IT-Миколая. Це можливість підтримати українське та добру справу.

Харків кличе пірнути в атмосферу 90-х на затишному кіновечорі. А у Івано-Франківську відбудеться різдвяний майстер-клас з ілюстрації.

Натхнення!

The post Куди піти на вихідних 16-17 грудня appeared first on Студвей.

Джерело

Share

У ЗНУ завершують впровадження естонсько-українського проекту з багатомовної освіти

Естонсько-український семінар на тему: «Перспективи багатомовної освіти в Україні в контексті євроінтеграції» став підсумковим заходом Запорізького національного університету в рамках спільного естонсько-українського проекту «Впровадження багатомовної освіти та методології інтегрованого навчання предмету та мові (CLIL) в ЗНУ та Запорізькій області», який активно реалізувався викладачами Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія) та ЗНУ.

Успішна півторарічна співпраця надала можливість значно просунутися у впровадження в освітній процес моделі інтегрованого навчання предмету та мови. Варто відзначити, що проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги.

Один із співорганізаторів естонсько-українського проекту, проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук відзначив, що свого часу, в рамках реалізації програми, Запорізький національний університет з візитом відвідала Перший секретар Посольства Естонії в Україні Хелен Еннок. Під час зустрічі з керівництвом ЗНУ почесна гостя наголосила, що для Естонської Республіки на сьогодні Україна – найголовніший партнер для стратегічного співробітництва. Щороку між нашими країнами реалізується близько 50 проектів, загальною сумою на 2,5 млн євро. До кола інтересів естонської сторони входить допомога в реформуванні української освіти, співпраця в галузі ІТ, допомога вимушеним переселенцям зі Сходу України, реалізація соціальних проектів тощо.

Проектний координатор Посольства Естонії в Україні з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги Анастасія Михайлова у своєму виступі окреслила пріоритети діяльності структури, яку вона має честь представляти. Йшлося про огляд проектної діяльності між Естонією та Україною, місце та роль цього проекту в загальній структурі діяльності, розвиток демократії, підтримку бізнесу, громадянського суспільства, створення робочих місць, підтримку жінок, і звичайно, – реформування системи освіти. Доповідач розповіла, що зараз в Україні впроваджують 37 проектів.

Із доповіддю «Мовна політика: досвід Естонії та країн Євросоюзу» виступила директор Нарвського коледжу Тартуського університету Крістіна Каллас. Вона представила присутнім огляд роботи дошкільних закладів, шкіл, вишів в Естонії. Крім того, доповідач розповіла про певну політизованість мовного питання, конфлікти між етнічними меншинами, гострі зіткнення тощо. Представниця Естонського центру інтеграції Ірене Кяосаар відзначила, що реалізація багатомовної освіти на прикладі Естонії мала свої плюси й мінуси. До плюсів доповідач віднесла зрозуміле мовне законодавство та чітку позицію уряду, тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування, навчання директорів шкіл, вчителів, детальне консультування тощо. А серед мінусів були такі позиції: політизованість зазначених процесів, недостатнє залучення школярів та їхніх батьків до комунікаційних процесів із теми, недостатня підтримка «слабких шкіл», недостатність вчителів, які б володіли естонською мовою на рівні рідної, слабка методологічна підтримка вчителів.

Кілька важливих тем порушили у своїх доповідях і викладачі Запорізького національного університету. Про «Аналіз та результати дослідження, проведеного в рамках проекту» йшлося у виступі координатора естонсько-українського проекту від України, експерта при написанні звіту Олександри Головко. Про «Результати впровадження методології CLIL при підготовці перекладачів» розповіла експерт при написанні звіту естонсько-українського проекту Світлана Запольських. А можливості використання елементів методології CLIL у навчанні студентів факультету журналістики окреслила Катерина Сіріньок-Долгарьова. Досвідом впровадження CLIL поділилася з присутніми декан факультету іноземної філології ЗНУ Галина Морошкіна. Вона висловила щиру подяку естонським колегам за цінні рекомендації та професійну підтримку і відзначила, що це тільки старт великих освітніх напрацювань: надалі вони тільки ширшатимуть і міцнішатимуть.

Наприкінці семінару кожен міг поставити питання гостям, уточнити важливі нюанси з теми, висловити власні пропозиції щодо продовження проекту, особливо щодо практичних рекомендацій. Головний фахівець із підвищення кваліфікації та перенавчання працівників освітніх закладів Нарвського коледжу Тартуського університету Тетяна Бабанська подякувала усім учасникам семінару за активну роботу.

Завершенням заходів стало проведення в Запорізькому національному університеті засідання круглого столу «Продовження проекту: яким воно має бути?». Учасники засідання детально обговорили важливі нюанси впровадження у виші Концепції вивчення іноземних мов – унікального проекту Запорізького національного університету, який вже кілька років втілюється у виші за підтримки ректора Миколи Фролова. Також присутні обговорили умови проведення професійно орієнтованих практикумів, які в ЗНУ викладають іноземною мовою викладачі факультетів. Серед пропозицій звучали рекомендації долучити до списку рекомендованої літератури блоки джерел іноземною мовою.

Наприкінці засідання освітяни Запорізького національного університету щиро подякували естонським колегам за приїзд, за те, що вони поділилися своїм досвідом і висловили надію, що ще неодноразово зустрінуться на базі ЗНУ в рамках втілення нових програм галузі.

 

Повідомляє прес-служба ЗНУ

Джерело

Share

Випічка з душею: як у двадцять один заснувати соціальний бізнес

pekarnia

Нещодавно 21-річний Владислав Малащенко відкрив пекарню, у якій працюють люди з інвалідністю. Працює Good Bread from Good People на лівому березі Києва. Заклад уже навіть почав давати дохід. Нам хлопець розповів, як одночасно заробляти і вирішувати соціальні проблеми в Україні.

Як виникла ідея

Матір та сестра Влада працюють дефектологами, тобто вони допомагають людям із вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату і розвитку адаптуватися в соціумі. Хлопець часто був мамі в пригоді: працював у сфері логопедії й допомагав розвивати мовлення дітям із синдромом Дауна та аутизмом.

На його думку, в радянські роки людей з інвалідністю дискримінували, а тепер досі часто не помічають їхніх проблем. Але найгостріше питання – це соціалізація та працевлаштування.

– Коли почав задумуватись про власний бізнес, то хотів залучити до справи людей з інвалідністю, бо після того як вони завершують училища чи технікуми, то автоматично стають нікому не потрібними.

Спершу Влад задумувався про деревообробну промисловість. Для того, щоб набути потрібних практичних навичок для такого бізнесу, сам пішов працювати в цю сферу. Вже за декілька місяців зрозумів, що така робота дуже важка та небезпечна, адже сам ледь не відрізав собі руку. Зважаючи на це, Влад вирішив сконцентруватись на випічці й відкрити власну пекарню, оскільки кондитерська справа давно його цікавила.

Від ідеї до реалізації

Соціальне підприємництво націлене не лише отримувати прибуток, а й вирішувати соціальні проблеми. Втім, коли Влад вирішив залучити до своєї справи людей з інвалідністю, він навіть не підозрював про існування такого поняття.

– Одного разу зовсім випадково я побачив у соціальних мережах інформацію про те, що бізнес-школа Startup Ukraine проводить конкурс на найкращу ідею соціального бізнесу.

Хлопець не дуже вірив у свої сили, оскільки ніколи раніше ні в чому не вигравав. І не надіявся на конкурс, бо знав, що з ним чи без нього він буде реалізовувати свою ідею. Проте зовсім неочікувано для себе посів перше місце. Повідомлення про свій виграш знайшов випадково, переглядаючи спам у поштовій скриньці.

Перемога в конкурсі допомогла реалізувати ідею набагато швидше, ніж планував Влад.
Хлопець пройшов тримісячне навчання, яке проводить бізнес-школа, готуючи майбутніх підприємців. Це допомогло краще зорієнтуватись у сфері соціального бізнесу та запобігти можливим помилкам.

pekarnia2

Свій приклад

Вже у вересні після навчання та закупівлі потрібного обладнання пекарня Good Bread from Good People відкрила свої двері для відвідувачів. Тепер у ній працює вісім людей. Знайти працівників було доволі легко, оскільки в Києві людей з інвалідністю дуже багато. Влад розповідає, що згідно з даними соціальних служб лише в Оболонському районі їх більше двадцяти тисяч.

– Коли я брав людей на роботу, то звертав увагу передусім на те, чи людина може самостійно добиратись на місце праці, – розповідає підприємець.

До Влада часто телефонували батьки, які хотіли працевлаштувати дітей. Так він познайомився з декількома хлопцями, які тепер успішно працюють у його пекарні. Інші ж прийшли з навчально-реабілітаційного центру «Джерело», який уже більше двадцяти років працює з дітьми з інвалідністю.

– Упродовж дня працівники виконують різноманітні завдання. Я приходжу раніше за всіх. Інколи починаю роботу о четвертій ранку, щоб зробити потрібні заготовки. Працюють у пекарні позмінно, щоб мати час на відпочинок.

Унікальність пекарні в тому, що до працівників тут ставляться нарівні, з гідністю й без жалості. Тут не толерують запізнення: за них діють штрафні грошові санкції. Це вчить працівників поважати свій і чужий час.

Зі слів Влада, в Україні багато компаній користуються людьми з інвалідністю, беруть їх на безкоштовне навчання, а за декілька місяців звільняють, не заплативши. Хлопець вважає, що цю проблему варто вирішувати насамперед своїм прикладом.

Безкоштовна доставка

Поки що в Good Bread from Good People випікають банановий хліб, мафіни, гарбузово-морквяний, апельсиново-імбирний, лимонний, шоколадно-банановий кекс і роблять бананове варення. У цій справі активно допомагає мама одного з працівників – пані Оксана.

– Це щастя, що ми знайшли її, бо робота в такій справі потребує не лише вміння професійно випікати, а й знаходити спільну мову з працівниками. У неї це чудово виходить.

Знімок екрана 2017-12-15 о 15.07.10Основним завданням пані Оксани є допомога з розрахунками, бо математика дається працівникам дуже складно, їм важко зважити потрібну кількість інгредієнтів чи зробити дві порції замість одної – саме таку роботу координує пані Оксана.

Окрім випічки, працівники здійснюють доставку. У пекарні це коштує 40 гривень, а при покупці на суму більш ніж 200 гривень доставка безкоштовна. Доставляють тістечка пішки або за допомогою громадського транспорту. Тим більше, готову продукцію можна отримати «Новою поштою» в будь-якій точці України.

Атмосфера

– Вони добріші та щиріші. Ти знаєш, що вони тебе не обмануть, а це велика рідкість у наш час. Це потрібно цінувати. Окрім того, вони завжди радісні і вміють помічати ті дрібниці, яких ми часто не бачимо. Нам є чого в них повчитись.

Але й працівникам подобається у пекарні. Робочий день зазвичай розпочинається о 10:00 із чаювання й планування дня. Це сприяє взаємному розумінню і створенню команди. Владислав розказав про одного з перших працівників пекарні – Женю:

– Йому тридцять один рік, він з Києва. Женя – сирота: батька не було, а матір померла від раку.

Із хлопцем Влад познайомився через товариша. До роботи пекарем Женя працював кур’єром. Каже, що ця робота йому подобається набагато більше. А ще він любить банановий кекс, саме його дарує своїй дівчині.

– Одного разу Женя вирішив звільнитися через мій коментар у соцмережі. Я написав, що, навіть коли наша пекарня зачиниться, ми все одно вже багато зробили. Напевно, Женя подумав, що закриття неминуче, тому вирішив, що краще піде сам, аніж його звільнять. За два тижні він повернувся назад, адже зрозумів, що без цієї роботи важко і вона є джерелом його задоволення.

pekarnia3

Плани на майбутнє

Влад не збирається зупинятись на досягнутому і надалі хоче знайомити два світи людей, але в більших масштабах. Він планує відкрити кафе у Києві на 170 місць і працевлаштувати 30 людей з інвалідністю. Окрім того, подібна пекарня незабаром має відкритись у Рівному та Харкові. Там знайшлись охочі, які вже купили франшизу.

– У мене є мрія – працевлаштувати сто тисяч людей з інвалідністю в Україні за допомогою подібних закладів.

Надалі хлопець хоче також налагодити співпрацю з кафе та ресторанами Києва, щоб постачати свою продукцію систематично, оскільки тепер продаж відбувається переважно вроздріб, тобто продажі є ненормованими. Одного дня може бути обмаль роботи, іншого ж її понаднормово – це дуже виснажує.

– Я також гостро відчуваю брак фахівців, які б могли допомагати людям з особливими потребами. Тому планую відкрити академію супроводу, в якій за три місяці молоді люди мали б навчитись основних засад дефектології: педагогіки, психології, терапії.

Влад певний, що випускники академії матимуть стовідсоткове працевлаштування в соціальній сфері, оскільки такі навички дуже затребувані на ринку праці. Людям з особливими потребами необхідна особа, яка б могла їм допомагати й координувати.

Викладачами академії Влад бачить психологів та лікарів. А критерії для вступу – це наявність у кандидата почуття гумору, яке допомагає не вигорати, і емпатії, тобто здатності співпереживати. Це вкрай потрібні навички для такої нелегкої справи. Окрім того, зарплатня в майбутніх наставників має бути на рівні з військовими, щоб додавати стимулу й заохочувати.

– Загалом справи йдуть добре, пекарня вже не працює в збиток і навіть дає маленький дохід. Сподіваюся, що з часом справи будуть іти лише вгору. Не опускати руки мені допомагає підтримка рідних і працівники, які попри перешкоди не здаються. А ще завдяки мотоциклу я звільняю голову від важких думок і берусь за роботу з новими силами.

Фото: соцмережі

The post Випічка з душею: як у двадцять один заснувати соціальний бізнес appeared first on Студвей.

Джерело

Share

Студенти ХПІ презентували мобільний додаток, який допомагає планувати поїздки Європою

Мобільний додаток розробників ХПІ «East Trip» — туристичний путівник Східною Європою з можливістю планування поїздки в залежності від уподобань та бюджету користувача, — отримав приз на Ярмарку стартапів, який відбувся у Харкові. «East Trip» презентували студент третього курсу Олександр Терновий (гр. АП-65) та першокурсник Іван Білоус (гр. КН-37a) під керівництвом асистента кафедри фізики НТУ «ХПІ» Rсенії Мінакової.

Інформаційна складова запропонованого проекту включає в себе пам’ятки, закусочні, обрання місця ночівлі та відпочинку, сервіси, туристичні маршрути з детальним описом.

«Абітурієнт або студент, який приїжджає до ВНЗ, зможе заздалегідь спланувати проживання, проїзд згідно свого бюджету, а також ознайомитися з містом, місцями розташування установ та інше», — розповідають розробники.

Ярмарок стартапів пройшов за підтримки управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради 6-7 грудня 2017 року. Мета заходу — презентація інноваційних, наукових та стартап-проектів підприємцям Харківського регіону та потенційним інвесторам, а також налагодження подальшого співробітництва з ними.

Нагадаємо, на Ярмарку стартапів також відзначили призом «Кращий проект» розробку вчених ХПІ «Smart Quadcopter: гібридний квадрокоптер для автоматичного моніторингу, доставки вантажів, контролю безпеки та охорони технічних об’єктів».

Мобільний додаток розробників ХПІ «East Trip» — туристичний путівник Східною Європою з можливістю планування поїздки в залежності від уподобань та бюджету користувача, — отримав приз на Ярмарку стартапів, який відбувся у Харкові. «East Trip» презентували студент третього курсу Олександр Терновий (гр. АП-65) та першокурсник Іван Білоус (гр. КН-37a) під керівництвом асистента кафедри фізики НТУ «ХПІ» Rсенії Мінакової.

Інформаційна складова запропонованого проекту включає в себе пам’ятки, закусочні, обрання місця ночівлі та відпочинку, сервіси, туристичні маршрути з детальним описом.

«Абітурієнт або студент, який приїжджає до ВНЗ, зможе заздалегідь спланувати проживання, проїзд згідно свого бюджету, а також ознайомитися з містом, місцями розташування установ та інше», — розповідають розробники.

Ярмарок стартапів пройшов за підтримки управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради 6-7 грудня 2017 року. Мета заходу — презентація інноваційних, наукових та стартап-проектів підприємцям Харківського регіону та потенційним інвесторам, а також налагодження подальшого співробітництва з ними.

Нагадаємо, на Ярмарку стартапів також відзначили призом «Кращий проект» розробку вчених ХПІ «Smart Quadcopter: гібридний квадрокоптер для автоматичного моніторингу, доставки вантажів, контролю безпеки та охорони технічних об’єктів».

 

 

Джерело

Share

Економна поїздка на мовні курси до Великобританії

Реєструйтеся на курс Working Life Preparation до кінця грудня – і ви заощадите £59 на тиждень

Джерело

Share

Студент УДПУ став срібним призером чемпіонату Європи зі змішаних єдиноборств

Студент ІІІ курсу факультету фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Руслан Первак завоював срібну медаль Чемпіонату Європи зі змішаних єдиноборств ММА серед чоловіків, який проходив у місті Дрезден (Німеччина) з 7 по 10 грудня. Загалом, на цих змаганнях українська збірна здобула одну золоту, три срібні та чотири бронзові нагороди.

Руслан змагався у вазі 65,8 кг і, провівши два бої достроковими перемогами над білоруським та італійським спортсменами, дійшов до фіналу, але в підсумку, на жаль, поступився росіянину і завоював срібну нагороду Чемпіонату Європи. Наш спортсмен також виконав норматив Майстра спорту України міжнародного класу зі змішаних єдиноборств.

Студент УДПУ Руслан Первак – досить молодий, але перспективний спортсмен: у свої 20 років став чемпіоном України серед молоді, фіналістом Чемпіонату і Кубку України-2017!  І ось – нова звитяга!

Колектив університет вітає Руслана з гарним результатом та здобуттям високого звання Майстра спорту України міжнародного класу! Так тримати!

За інформацією УДПУ

Джерело

Share

М. Андрєєв: пріоритетом має бути розвиток освіти

Про участь у конкурсному відборі на посади державних експертів Міністерства освіти і науки

Джерело

Share

Що читає книгокоманда Litosvita

Share

М. Бобровський: дискредитація і профанація ідеї

Початковий варіант типових навчальних планів, який виносився на обговорення, суттєво сплюндрований

Джерело

Share

Сергій Горбачов: коли месії марширують

Проблем в освіті — величезна кількість, і розуміння цих проблем вже втілено у цілу низку важливих рішень

Джерело

Share

 Школи GoCamp долучились до проекту ЮНІСЕФ «Найбільший урок у світі»

Про те, як має розвиватись світ до 2030 року та які виклики стоять перед міжнародною спільнотою, дізнаються учні 39 шкіл-учасниць програми пришкільних мовних таборів GoCamp. Вони долучились до «Найбільшого уроку у світі» – акції, організованої ЮНІСЕФ в Україні та підтриманої ініціативою GoGlobal, що має на меті популяризацію Глобальних цілей сталого розвитку серед дітей та молоді.

З початку грудня у школах GoCamp з різних куточків України вже було проведено 90 уроків англійською мовою для майже 1600 школярів, використовуючи методичні матеріали, надані ЮНІСЕФ. Акція є безстроковою, тому Найбільший урок у школах GoCamp відтепер проводитиметься на постійній основі.

«Найбільший у світі урок» проводиться з 2015 року зусиллями Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та волонтерів у 100 країнах. Таким чином, це наймасштабніша освітня ініціатива, участь у якій беруть школярі з усього світу. В Україні Найбільший урок координує місцевий офіс ЮНІСЕФ, який планує залучити до ініціативи 15 тисяч дітей. У більшості шкіл, залучених до акції, Найбільший урок проводиться українською мовою, тоді як у школах GoCamp – англійською.

Під час Уроку учні разом із учителями обговорюють 17 Глобальних цілей сталого розвитку, серед яких якісна освіта, захист планети, подолання бідності та мир і справедливість, а також визначають, як вони особисто можуть долучитись до реалізації цих цілей у своєму рідному місті чи селі.

«У нашій школі перші чотири уроки вчителі провели в 11-х класах. Згодом старшокласники вже самостійно проводять Найбільший урок для 8-х і 7-х класів, після чого відбувається загальноучнівське обговорення Глобальних цілей сталого розвитку», – розповідає вчитель англійської мови Запорізької школи-інтернату «Січовий колегіум» Наталія Гутарук.

Українські школярі завдяки цій акції стали частиною глобального руху, спрямованого на інформування майбутнього покоління про його права, а також про проблеми та виклики, які вже стоять перед людством. Глобальні цілі сталого розвитку були прийняті у 2015 році Організацією Об`єднаних Націй і визначають 17 основних напрямків розвитку усієї світової спільноти до 2030 року.

 

 

 

Джерело

Share

Рекомендації Венеційської комісії можуть бути імплементовані через латвійські моделі навчання

Share

МОН може використати латвійську модель навчання під час імплементації мовної статті

pexels-photo-256468

Рекомендації Венеційської комісії, надані Україні щодо мовної статті Закону «Про освіту», в тому числі можуть бути імплементовані через такі моделі навчання в школах національних громад, які використовують у Латвії.

«Для України надзвичайно важливо, щоб всі українці, незалежно від їхнього національного походження, добре знали державну мову, а отже могли професійно самореалізуватися у власній країні. Тому нам необхідно знайти правильні моделі навчання для представників національних громад, щоб вони чудово знали і могли вживати рідну мову і так само чудово володіли державною мовою. Ми вважаємо, що досвід Латвії в цьому питанні дуже цінний для України. І рекомендації, які ми отримали щодо статті 7 від Венеційської комісії, в тому числі можуть бути імплементовані й через такі моделі, які пропонуються в Латвії», – наголосила Лілія Гриневич.

Зокрема, йдеться про співвідношення в навчанні 60 на 40 у старшій школі, де 60% часу відводиться на вивчення навчальних предметів державною, а 40% – рідною мовою. Наприклад, така схема застосовуються в українській середній школі в Ризі, яку в межах візиту відвідала Лілія Гриневич.

«Ми знаємо, що однією з нагальних потреб для школи є фахові вчителі, які знають українську. І це питання ми вирішуватимемо через можливості нашої міжурядової угоди, підписаної між Україною і Латвією цього року. Ми маємо забезпечити навчальний заклад вчителями, які дійсно на високому рівні можуть навчати української», – зауважила Міністр освіти і науки України.

Вона також провела зустріч з Міністром освіти і науки Карлісом Шадурскісом, де сторони обговорили можливості розширення співпраці у сферах середньої, професійної, вищої освіти та науки.

«У межах наших домовленостей Україна пропонує для латвійців 30 різних стипендій як для бакалаврів та магістрів, так і для PhD, тих хто робить наукові дослідження. Також ми хотіли б поглибити наші зв’язки в програмі Горизонт 2020 та розширити співпрацю між вишами в рамках програми Еразмус+», – запропонувала Лілія Гриневич.

Ризька українська середня школа (РУСШ) заснована у 1991 році і є державним середньоосвітнім навчальним закладом, який пройшов державну акредитацію і фінансується з держбюджету Латвії.

Навчання проводиться за двомовною системою латиською та українською мовами: 60% – латиська мова, 40% – українська. Крім того, з першого класу учні вивчають англійську мову. З сьомого класу додатково, за бажанням, запроваджується ще одна іноземна мова – іспанська або німецька. Крім загальноосвітніх дисциплін, вивчається українська мова та література, історія і культура України, народознавство, міфологія та естетика.

Нагадаємо, що уряд затвердив план заходів для реалізації реформи освіти.

Фото: pexels.com

Реклама


The post МОН може використати латвійську модель навчання під час імплементації мовної статті appeared first on Студвей.

Джерело

Share

Чому на велосипед в Україні сідають тільки самогубці

bike

Пересуватися велосипедом в Україні поки що небезпечно. Велосипедисти мають рухатися або спеціальними ділянками дороги, або узбіччям. Проте перших в Україні наразі мало, а друге часто використовують як безкоштовний автопаркінг. Однак уже є ініціативи, які допоможуть це виправити.

Звична буденність

У багатьох країнах, європейських і не тільки, велосипед – звичний вид транспорту. Його переваги очевидні: компактність, низька ціна та екологічність. На нього сідають змалечку, їздять до школи, потім – до коледжу чи університету. Багато європейців на велосипедах щодня дістаються роботи, а деякі міста, як-от Копенгаген чи Амстердам, зазвичай асоціюються саме із цим засобом пересування.

Велосипед для багатьох європейських міст став вирішенням транспортного колапсу, тож часто міська влада виділяє кошти на розробку зручної інфраструктури (велодоріжок, паркінгів та іншого). Певний розвиток велокультури в Україні є, але переважно досі в планах або втілений локально, як-от у Києві на Оболонській набережній чи Троєщині.

Пересуватися велосипедом часто небезпечно. Річ у тім, що за правилами дорожнього руху велосипедисти мають рухатися або спеціальними ділянками дороги чи тротуару, або узбіччям дороги. Проте перших в Україні поки що мало, а друге часто використовують як безкоштовний автопаркінг. Тож велосипедистам нема іншої ради, як пересуватися або дорогами, або тротуарами: в обидвох випадках з небезпекою для власного чи чужого життя.

Попри це, належної статистики аварій за участю таких учасників руху в Україні немає, адже більшість таких ДТП не фіксуються. Однак серед зафіксованих аварії за участю велосипедистів становили майже 7% від усіх в Україні ще у 2015 році. В одному Києві за рік з ними трапляється стільки аварій, скільки у Волинській та Рівненській областях разом узятих.

У країнах з розвинутою велокультурою велосипедистів сприймають як повноцінних учасників дорожнього руху. Це означає, що вони можуть відповідати за порушення правил дорожнього руху, створення аварійних ситуацій чи іншу шкоду. Також можуть вимагатись шоломи, а в темний час доби – елементи на одязі або велосипеді, які відбивають світло. Тож це все змушує ставитися до керування велосипедом уважніше.

photo12

Прихована потреба

Однією з організацій, що навчає відповідального водіння велосипедистів в Україні, є «Дитячі велоперегони “Ми – чемпіони!”», яка вже 10 років долучає батьків та дітей до українського велоруху. Вони починали з невеликих заходів, але тепер у їхніх змаганнях беруть участь аж до 900 дітей від 2 до 14 років. Нещодавно організація разом із велошколою FollowME також почала вчити дітей потрібних навичок водіння велосипеда, адже попит на такі знання зростає не лише в маленьких велосипедистів.

Зі слів Світлани Шатохіної, співорганізаторки дитячих велоперегонів, часто причиною ДТП є не тільки автомобілісти, а й власники велосипедів. Вони не часто знаються на правилах дорожнього руху, не завжди вміють показувати свої дії на дорозі або не мають маркування для перебування на дорозі ввечері. Та й навіть якщо з цим вони справляються, мало хто знає, як правильно падати, групуватися чи надавати першу допомогу.

Багатьом людям, які сідають на велосипед, здається, що не потрібно особливих знань. Говорячи про щось дуже просте, можуть порівняти: «Це як їздити на велосипеді». Однак розуміння хоча б базових правил пересування велосипедом необхідне. Ось лише 5 прикладів того, що може знадобитися:

 • Знання правил дорожнього руху. Повноцінні учасники руху мають розуміти, як він відбувається і як вони можуть не спровокувати небезпечну для себе та інших ситуацію. Треба розуміти розмітку, дорожні знаки та вміти розпізнавати потенційно небезпечні ситуації.
 • Вміння показувати руками рух. У велосипедистів немає сигналу повороту чи зупинки, але їм потрібно показувати це на дорозі, аби інші розуміли, що відбувається. Загальне правило: перелаштуватися чи повернути можна, піднявши перед тим руку в потрібному напрямку. Знак зупинки показується рукою, піднятою вверх.
 • Знання, як правильно тримати темп. Коли йдеться про поїздки на довгу дистанцію, то часто велосипедисти спочатку агресивно набирають швидкість, потім не крутять педалей зовсім – і так по колу. Проте така техніка тримання темпу загрожує травмою колін, а швидкість потрібно підтримувати постійно.
 • Вміння долати перешкоди. Перечепитися і впасти можна не лише через бордюр, але й нерівність на асфальті, викинутий шматок сміття, коріння дерев чи будь-що інше. Якщо не вміти правильно перестрибувати, то ризикуємо травмуватися, особливо на великих швидкостях.
 • Шолом та велорукавички. Травми голови – одні з найскладніших, які можуть трапитися під час аварії. Тому його важливо надягати, щоб убезпечити голову наскільки можливо. Рукавички – також недооцінений елемент одягу, адже здається, що вони потрібні лише проти натирань рук кермом. Насправді ж у більшості падінь велосипедисти намагаються «гальмувати» руками, тому рукавички захищають насамперед від цього.

photo13

Турботлива ініціатива

Перелічені поради, на жаль, не становлять навіть десятої частини того, що потрібно велосипедистам на дорозі для їхньої ж безпеки. У деяких країнах велограмотності навчають у школах, коли більшість починає їздити велосипедом. У Польщі діти 10-18 років, які їздять самі, мають складати спеціальний шкільний іспит на знання правил дорожнього руху (за це отримують посвідчення «karta rowerowa»). У Німеччині в школах також проходять короткий курс, де дізнаються про ремонт велосипеда, дорожні правила та інші потрібні речі.

На думку Світлани Шатохіної, і в Україні роботу над велограмотністю потрібно починати з дітей, адже вже з 14 років вони можуть ставати учасниками дорожнього руху. Проте в Україні наразі немає жодної дитячої велошколи, яка б навчила їх безпечного перебування на дорогах.

Таку навчальну ініціативу пропонує створити Світлана разом з колегами. Її проект «Дитячий велоклуб» має стати платформою для залучення нових людей до велоруху і навчання їх потрібного рівня велограмотності. Отже, до навчання мають входити такі частини:

 • Техніка катання. У цій частині розповідатимуть, як правильно тримати ноги, для чого використовуються різні види гальм, як гальмувати без ризику травм, як повертати, тримати темп та інше.
 • Техніка поведінки на дорозі. Де варто і не варто їздити, як планувати маршрут, як триматися колоною з іншими велосипедистами, правила дорожнього руху і спрямоване на них інтерактивне навчання.
 • Веломеханіка. У цій частині розповідатимуть про складники велосипеда, як потрібно за ним доглядати, як зрозуміти, що сталася поломка, і що потрібно, аби підтримувати велосипед у справному стані.

Для проекту планують розробити методики навчання, які б пояснювали кожен аспект якісно, зрозуміло і в супроводі спеціальних вправ на відпрацювання вивченого. Для цього потрібно залучити велотренерів та експертів, дорожню поліцію, а також фахівців, які допоможуть видати матеріали в друкованій формі. Це мають бути практичні поради, які знадобляться кожній дитині на дорозі.

Тепер цей проект можна підтримати на «Спільнокошті». Якщо збереться потрібна сума, то долучити дітей до занять за розробленою методикою можна буде вже навесні. Для кожної дитини надані знання та вміння стануть важливим компонентом безпеки на дорозі.

Фото: Sveta Minaeva

The post Чому на велосипед в Україні сідають тільки самогубці appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Страница 1 из 1 27512345...102030...Последняя »
Share