КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ І ПЕРЕКЛАДУ

Archive for the Новини освіти Category

6 прогресивних і прибуткових галузей права

Share

Доступ до Scopus і Web of science за кошти бюджету буде в усіх провідних вишах та наукових установах України, — Міносвіти

МОН розглядає можливість того, щоб забезпечити передплату на бази Scopus і Web of science не тільки для своїх вишів та наукових установ, а й для інших закладів.

Джерело

Share

Експерти зібрались у НФаУ для обговорення і затвердження проекту стандарту вищої освіти

15 березня 2018 р. на базі Національного фармацевтичного університету відбулася спільна робоча нарада підкомісії 226 «Фармація» науково-методичної ради 12 Охорона здоров’я МОН України та робочої групи МОЗ України зі створення стандарту спеціальності «Фармація, промислова фармація» галузі знань «Охорона здоров`я».

Джерело

Share

МОН починає проект з впровадження електронних підручників та освітньої платформи

Міністерство освіти і науки оприлюднило проект Плану реалізації експерименту з впровадження електронних підручників та Національної електронної освітньої платформи 
Цей документ містить загальні підходи до проведення апробації дослідних зразків е-підручників та поетапного запровадження їх у школах, а також бачення щодо структури та функціонування  е-платформи.
Передбачається, що пілотування електронних підручників у школах розпочнеться вже в 2018/2019 навчальному році і триватиме до кінця 2020/2021 н.р. За цей час планується дослідити використання експериментальних зразків за 41 назвою підручників (5 назв у перший рік, 13 – у другий, 23 – у третій).
Ресурсом для розміщення електронного освітнього контенту та забезпечення вільного доступу до е-підручників стане Національна освітня е-платформа. Загалом вона міститиме щонайменше 9 функціональних модулів і в подальшому має стати одним з елементів забезпечення якісним освітнім контентом та освітніми послугами для навчання впродовж життя.
Зокрема, вже в цьому році в межах Національної освітньої е-платформи планується створити модулі, що забезпечать прозору експертизу е-підручників, а також механізми їх відбору.
МОН має намір залучити до обговорення проекту Плану реалізації експерименту ключових стейкхолдерів. Не пізніше 23 березня мають розпочатися очні консультації з потенційними виробниками дослідних зразків електронних підручників, які братимуть участь в експерименті.
До 30 березня Міністерство освіти і науки прийматиме листи зацікавлення від розробників програмного забезпечення, постачальників технічних рішень і контенту, комерційних і неприбуткових компаній, наукових і дослідницьких установ, які хотіли б взяти участь в розробці Національної освітньої електронної платформи.
У цих листах зацікавлені суб’єкти мають надати пропозиції щодо створення модулів і контенту для Національної освітньої електронної платформи згідно з Проектом плану реалізації експерименту з впровадження е-підручника і е-платформи.
Пропозиції повинні містити загальний опис бачення, технологій, які мають реалізовуватися, конкретних завдань і заходів, етапів і термінів реалізації, необхідні ресурси, орієнтовний бюджет. Важливо надати емпіричний досвід і кейс-стаді, які аргументують необхідність застосування саме запропонованого підходу.
Не пізніше 6 квітня Міністерство освіти і науки розгляне надіслані пропозиції та представить громадськості деталізований план подальших дій.
Листи зацікавлення і питання щодо проекту Плану реалізації експерименту можна надсилати за адресою: s.h.lytvynova@gmail.com
 
Інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України

Джерело

Share

МОН запрошує компанії до розробки «е-платформи»

Міносвіти прийматиме пропозиції від розробників, які хотіли б взяти участь в розробці освітньої «е-платформи»

Джерело

Share

Творчий вечір-реквієм «Хай палає свічка Кобзарева!» у Львівському кооперативному коледжі економіки і права

Пройшли десятиліття з того часу, коли на українській землі, під українським небом, народився Тарас Григорович Шевченко… У березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу якому  минуло 204 роки з дня народження. Для кожного з нас – Тарас Шевченко означає так багато, що створюється враження, ніби ми про нього все знаємо і він завжди з нами, невичерпний і нескінченний. Він кращий від інших, – у ньому наша історія, реальність. Шевченко – це неначе наша рідна кров. Шевченко – це ми з вами. Шевченко – це Україна

Талант Шевченка, незвичайна любов до всього рідного, до свого народу, до культури, а також освіта, начитаність, праця над собою – все це було справжнім підґрунтям, щоб стати генієм своєї Батьківщини.

Велике спасибі тобі наш Тарасе за святу правду, за любов до своєї землі, простих людей.

Велика шана Кобзарю-сьогодні  налічується   досить велика кількість  пам’ятників Тарасу Шевченку,як в Україні так і за кордоном. Навіть  багатьох у домівках на стінах вишиті портрети Тараса Шевченка, на книжних полицях лежать “Кобзарі”.

У Кобзаря велика літературна  та мистецька спадщина,а саме: 240 поезій, з них – понад 20 поем; драма “Назар Стодоля”; 20 повістей (до нас дійшло 9); щоденник; автобіографії; фрагменти двох незакінчених драм. Твори перекладені 100 мовами світу, а своє бачення він виразив в мистецтві,це  210 акварелей, передусім пейзажів 150 портретів, з яких 43 автопортрети; 27 офортів, з яких – 6 серій “Живописна Україна”; понад 230 олівцевих рисунків ландшафтів України ескізи, етюди, начерки – на 360 сторінках рукописів та альбомів.

Нещодавно з цієї нагоди в Львівському кооперативному коледжі економіки і права був  проведений творчий вечір-реквієм «Хай палає свічка Кобзарева!» з елементами театральних екранізацій з обдарованими дітьми. Захід  організували викладачі циклової комісії мовних дисциплін (Галина Гасюк, Ірина Москалюк). Ідеєю було, відобразити важливі автобіографічні моменти Т.Г.Шевченка на сцені вустами молодих патріотів, акцент на становлення Кобзаря до жіночої долі, проведення чітких паралелей із сьогоденням, демонстрація інсценівок відомих п’єс Українського генія.

Захід пам’яті та роздуми про видатного українського поета, драматурга, художника, політичного і громадського діяча.

У  творчому вечорі-реквієм «Хай палає свічка Кобзарева!» приймали участь, як студенти коледжу так і викладачі. Для присутніх  виступала  бандуристка – Назар Анастасія, яка є нашою студенткою та учасницею квартету «Я гілка». Молоді Шевченки (студенти груп ІПЗ-17, КТ-16, Фн-17) розповідали автобіографічні поезії, інсценізація «Причинни», «Катерини» тощо. В ролі «Катерини» виступала  цьогорічна переможниця XVIII  Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика – Вікторія Надурак. Викладачі коледжу (Галина Гасюк, Олена Маньків, Ірина Москалюк, Наталія Загорбенська, Марія Ільків, Наталія Мозола  читали поезії.

Метою заходу було – розширити знання студентів коледжу про життя і творчість Великого Кобзаря; сформувати у студентів громадянську культуру та знання, бажання читати твори Т.Шевченка; обговорювати і узагальнювати наукові опрацювання відповідних літературних джерел; розвивати здатність до взаємодії та уміння аналізувати; збагачувати словниковий запас та розвивати творчі здібності,вироблення подальших рекомендацій щодо впровадження набутих знань на практиці, виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді потреби та уміння жити в громадському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної культури. Показати значимість постаті Кобзаря для людства; розвивати творчі здібності студентів, поглибити знання з краєзнавства. Сприяти вихованню національної самосвідомості у молоді, прищеплювати любов до рідного дому,національної культури, прагнення бути справжнім українцем; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія,великого Кобзара – Тараса Григоровича Шевченка, який є Великим пророком, Українцем, який належить до світової еліти, знаний і шанований людством.

На сьогодні образ Кобзара  є символом нації та української державності, єдності українців, символом до чесності, правди, самовираження  та внутрішньої свободи, що надихає жити, боротися, кохати – як вічна святиня, як уособлення найвищого розуму і непізнаного духу, як невмируща душа

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі,народжуються нові покоління, але слово Кобзаря — живе і вічне. Вивчаймо та аналізуймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу, серед них — найперший і найголовніший:

Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Усе життя і творчість Кобзаря були присвячені українському народу. Мріяв Тарас Григорович про ті часи, коли його земля буде незалежною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть вільними та щасливими. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос – українську мову.

 

Ми свято бережемо у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передаємо з покоління в покоління слова Великого Кобзаря.

 

Тож адміністрація коледжу та особисто директор Наталія Зубко, висловили щиру подяку викладачам коледжу та циклової комісії мовних дисциплін, студентам  за  організований захід, за виховання любові до рідної мови, формування свідомого громадянина-патріота Української держави, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей, утвердження патріотизму, моральності та формування загальнолюдських та духовних цінностей, захист національних інтересів держави за вшанування пам’яті видатного художника слова, патріота України – Т.Г.Шевченка. Патріотичне виховання в  Львівському кооперативному коледжі економіки і права спрямовується на залучення  студентів до глибинних пластів національної культури і духовності, формування у молодих фахівців національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури. Воно здійснюється на всіх етапах навчання в коледжі, забезпечується всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання  нашої України…».

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Джерело

Share

МОН планує забезпечити доступ до Scopus усім ВНЗ

Планується, що доступ до баз Scopus і Web of science буде безкоштовним для вишів та наукових установ

Джерело

Share

МОЗ скасовує «Медичну карту студента»

13 березня 2018 року набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації. Так, скасовується і форма № 025-3/о «Медична карта студента». У всіх студентів відтепер буде звичайна амбулаторна картка.

В Міністерстві охорони здоров’я України нагадують, що із запуском реформи у містах, студенти, які там навчаються, зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги разом з будь-якими необхідними довідками щодо стану здоров’я.

Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.

Так, згідно з наказом, також чинність втрачають форми:

№ 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»;
№ 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»;
№ 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»;
№ 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»;
№ 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»;
№ 031/о «Книга запису викликів лікарів додому

За інформацією прес-служби МОЗ

Джерело

Share

Участь у ЗНО: як перевірити стан реєстрації

Сервіс для перевірки реєстрації функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

Джерело

Share

ЗНО-2018: Експертів запрошують долучитися до визначення порогового бала

Український центр оцінювання якості освіти запрошує громадські організації долучитися до процесу  визначення порогового бала ЗНО.

Подавати кандидатури своїх представників до складу експертної комісії можуть ГО, напрями діяльності яких стосуються системи освіти України. До складу комісії ввійдуть також представники Міністерства освіти і науки, Національної академії наук, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, закладів загальної середньої та вищої освіти.

Експертна комісія має встановити у 2018 році пороги «склав/не склав» з предметів зовнішнього незалежного оцінювання.

Пропозиції від ГО приймаються до 27 квітня 2018 року.

Переглянути докладнішу інформацію та ознайомитись з вимогами можна тут:  https://goo.gl/N62bpB

Повідомляє прес-служба МОН

Джерело

Share

«Є-мова»: вивчайте українську онлайн безкоштовно

Перша онлайн платформа з вивчення української мови почне функціонувати вже в квітні 2018 року

Джерело

Share

Рейтинговий відбір вступників у 2018 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2018 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Джерело

Share

26 березня у столиці відбудеться освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest»

З 26 березня по 2 квітня школярі столиці відпочинуть на весняних канікулах. Тим, часом освітяни мають трохи вільного часу дізнатись щось нове, цікаве та неординарне.

Вже традиційно, Департамент освіти і науки, молоді та спорту проводить тижневий освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest», під час якого освітяни мають змогу підвищити власну кваліфікацію як у професійному, так і повсякденному житті.

Вчитель 21 століття повинен бути завжди «у темі», постійно підтримувати на рівні потрібний об’єм інформації, щоб бути на «гребні хвилі» разом з сучасною молоддю. Саме для того, щоб мати смогу знайти спільну мову, зацікавити, навчити, допомогти, а й іноді уберегти.

Програмою фестивалю передбачено заходи для керівників закладів освіти, вчителів,практичних психологів, педагогічних працівників, учнів навчальних закладів м. Києва та їх батьків. При бажанні вони зможуть відвідати семінари, майстер-класи, тренінги.

За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки КМДА

Джерело

Share

ЄС назвав спінери одними з найнебезпечніших іграшок

pexels-photo-457035

ЄС випустив щорічний звіт The EU Rapid Alert System report, присвячений небезпечним речам, які стали причиною звернень громадян до служб порятунку. Звіт містить цілу сторінку, присвячену небезпеці популярної іграшки спінер.

Іграшки в цілому становлять 29% усіх звернень зі скаргою на їхню небезпечність для використання. Це найбільший показник у звіті, слідом за яким ідуть машини (20%) та предмети одягу (12%). Щодо спінерів, то за 2017 рік збільшилася кількість звернень щодо їхньої неякісності. Ця іграшка містить деталі, які досить легко ламаються та які дитина легко може проковтнути, отримавши від цього значні хімічні опіки шлунку.

ЄС почав перевіряти спінери на відповідність стандартам якості, і ту продукцію, яка їм суперечить, відслідковують, забороняють ввозити та знищують.

Нагадаємо, що австралійський мобільний додаток почав платити учням за домашні завдання.

Фото: pexels.com

Реклама


The post ЄС назвав спінери одними з найнебезпечніших іграшок appeared first on Студвей.

Джерело

Share

УжНУ співпрацюватиме з Сегедським університетом у сфері медицини та фізики

pexels-photo-711009

Викладачі та студенти Ужгородського національного університету проводитимуть дослідження з медицини та фізики спільно з колегами з Сегедського дослідницького університету (Угорщина). Вони планують проводитися на базі центру лазерних досліджень, який розташований у Сегеді.

Сторони разом братимуть участь у конкурсах на отримання грантів, у різних міжнародних проектах. Водночас науковці УжНУ зможуть проходити практику на базі Сегедського дослідницького університету.

Директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ Олександр Шпеник зазначив, що спільна робота на базі центру має багато перспектив.

«Це один з найкращих центрів лазерних досліджень у світі. Він відкритий нещодавно, наразі в ньому проводять тестові випробовування. Це унікальна інженерна споруда, яка практично не має вібрації, що дуже важливо для ефективної роботи лазера. Він генерує світловий імпульс тривалістю 10 секунд. У такий спосіб можна «сфотографувати» політ електрона. Тому в сфері фізики та медицини ми маємо велику перспективу спільної роботи», – пояснив Олександр Шпеник.

Нагадаємо, що студенти УжНУ взяли участь в Ukraїnian Fashion Bazaar 2017.

Фото: pexels.com

Реклама


The post УжНУ співпрацюватиме з Сегедським університетом у сфері медицини та фізики appeared first on Студвей.

Джерело

Share

17 березня — День відкритих дверей в МАУП

17 березня у найбільшому недержавному ВНЗ України МАУП — День відкритих дверей

Джерело

Share
Страница 1 из 1 36512345...102030...Последняя »
Share